Våra föreningar i Uppsala län

Vi har lokalföreningar över hela länet. Föreningarna bestämmer själva över sin verksamhet och har olika inriktningar, men gemensamt för alla är att vi försöker ha regelbundna träffar där vi välkomnar alla som är intresserade av oss och vår verksamhet.

UPPSALA KOMMUN

IOGT-NTO 31 Drabanten, Uppsala
Anita Porjebäck
anita.porjeback@iogt.se

IOGT-NTO 751 Uplands Banér, Vattholma
Torbjörn Edberg
0708-24 88 32

IOGT-NTO 1575 Svea, Uppsala
Rose-Marie Widlund
rose-marie.widlund@iogt.se
0706-38 82 55

IOGT-NTO 2010 Trots Allt, Uppsala
Hanna Andersson
trotsallt@iogt.se

IOGT-NTO 4649 Funbo Framtid, Uppsala
Magdalena Lähr
magdalena@funboframtid.se
0731-58 96 60

IOGT-NTO 6123 Gränslös, Uppsala
Ronny Jönsson
018-40 25 59

IOGT-NTO 6186 Fokus, Uppsala
Roya Rabiei
0739-311 695
roya_rabiei@hotmail.com

IOGT-NTO 6201 Somaliska hjälpkommittén, Uppsala
Marian Omar
samaelmi@live.co.uk

IOGT-NTO 6663 Gambian Association Uppsala
Karamo Jammeh
018-40 36 09
bakaramo@hotmail.com

IOGT-NTO Sjumilakliv
Linus Henriksson
linus.henriksson@unf.se

HEBY KOMMUN

IOGT-NTO Heby
Jan Albinsson
0705-567 983
jg.albinsson@gmail.com

IOGT-NTO Morgonstjärnan, Östervåla
Tage Olsson
0292-105 89

IOGT.NTO Friska vindar, Tärnsjö
Axel Hermansson
0292-503 09

ÖSTHAMMAR KOMMUN

IOGT-NTO 160 Drottning Kristina, Östhammar
Hans Norberg
0708-12 04 50
hans.norberg@yahoo.com

IOGT-NTO 700 Gertrud, Öregrund
Ann-Marie Axelsson
anna.inezdotter@telia.com

ENKÖPING KOMMUN

IOGT-NTO 187 A.A.Afzelius, Enköping
Britt-Marie Lidmo
0171-395 76
bmlidmo@hotmail.com

IOGT-NTO 2372 Brofästet, Örsundsbro
Birgitta Fredriksson
018-39 51 52
birgitta.fredriksson4812@gmail.com

ÄLVKARLEBY KOMMUN

IOGT-NTO 412 Skutskär
Gun Johansson
0701-30 33 10
johansson.gunn@telia.com

TIERP KOMMUN

IOGT-NTO 1984 Svensken, Tierp

 

1998 Stridsbaneret, Västland
Ivan Jakobsson
026-13 12 87
ivan.jakobsson@telia.com

IOGT-NTO Midnimo
Noor Ibrahim
midnimotierp2016@hotmail.com

IOGT-NTO
Box 12825
Stockholm Sweden
08-672 60 00